Zabiegi chirurgii stomatologicznej

Wiele osób nie dba należycie o zęby, więc niestety często konieczne są zabiegi chirurgii stomatologicznej. Wykonywane są one przez wykwalifikowanych lekarzy, a coraz lepsze środki przeciwbólowe gwarantują bezbolesny przebieg zabiegu. Chirurgia stomatologiczna obejmuje wiele różnych rodzajów zabiegów, jednak najczęściej przeprowadza się zakładanie implantów zębowych.

chirurgia stomatolog

Metoda ma na celu wypełnienie ubytków powstałych w zębach pacjenta. Implanty zębowe wykonywane są z tytanu. Mają zastępować naturalny korzeń zęba. Na tytanowym wszczepie umieszcza się następnie koronę (sztuczny ząb). W dzisiejszych czasach chirurgia stomatologiczna jest bardzo zaawansowana i na jednym implancie można umieścić wiele koron – czasami nawet całą protezę.

Sztuczny ząb może być wykonany z różnych materiałów. Jego zadaniem jest naśladowanie funkcji zęba. Powinien wyglądać jak najbardziej naturalnie. Korona może być metalowa, jednak taki rodzaj protezy nie jest zbyt estetyczny. Ząb z akrylu wygląda estetycznie i wiernie naśladuje wygląd prawdziwego uzębienia, jednak jest nietrwały. Z tego powodu wykorzystuje się je wyłącznie w roli uzupełnienia tymczasowego. Implanty zębowe o koronie ceramicznej wyglądają bardzo naturalnie. Wykonane są z porcelany, jednak ich wadą jest bardzo wysoka cena.

Zakładanie implantu jest zabiegiem dość pracochłonnym i obejmuje trzy etapy. Pierwszym z nich jest założenie wszczepu. Następnie wkręca się śrubę gojącą i mocuje sztuczny ząb. Dobrze założony implant może służyć pacjentowi do końca życia.

Podobne tematy znajdziesz w internecie szukając: „chirurgia stomatologiczna Kraków” lub innych pokrewnych haseł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *