Jak zdrowo i szybko schudnąć?

Zazwyczaj zaczynamy myśleć o odchudzaniu na krótką chwilę przed zbliżającymi się ważnymi wydarzeniami. Planujemy wakacje w ciepłych krajach lub chcemy w najbliższym czasie udać się nad polskie morze czy nawet zwykły basen, a jako że nie mieścimy się w swój stary strój kąpielowy, szukamy magicznego sposobu na błyskawiczny spadek wagi. Mogłaby się nim okazać liposukcja, jednak jeśli nie stać nas na skorzystanie z tego zabiegu, najprawdopodobniej zastosujemy głodówki lub drakońskie diety składające się z maksymalnie tysiąca kalorii. Czy będą one dobrym wyborem?

Nie jesteśmy w stanie szybko schudnąć i musimy to sobie uświadomić. Jeżeli mamy sporą nadwagę, pozbycie się kilkunastu kilogramów zajmie nam przynajmniej jeden rok. Pracowaliśmy na nie zresztą całe swoje życie. Każdego dnia opychaliśmy się słodyczami i tłustymi przekąskami, jednakże nasza waga wzrastała powoli i dopiero teraz uświadomiliśmy sobie, że musimy coś z nią zrobić. Nie starajmy się w żadnym wypadku zrzucać jej w ekspresowym tempie, bo jest to gwarancja późniejszego efektu jojo.

Dokładnie rozplanujmy całą swoją dietę na najbliższych kilka miesięcy lub skorzystajmy z porady dietetyka i trzymajmy się wyznaczonego przez niego jadłospisu. Optymalnym spadkiem będzie utrata jednego kilograma na dwa tygodnie. Poświęćmy na swoje odchudzanie więcej czasu, a jego efekty utrzymamy o wiele dłużej – być może nawet do końca swoich dni. Niemalże każda klinika medycyny estetycznej Kraków  mogłaby nam zaproponować niesamowite zabiegi odchudzające i wyszczuplające. Pomyślmy jednak, czy aby na pewno warto z nich skorzystać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *