Jak nauczyć się robienia makijażu?

Prawie każda kobieta codziennie robi sobie makijaż. Niewiele z nich jednak robi go profesjonalnie, a szkoda, bo każda z nas jest piękna i warto, to piękno podkreślać. Nauka makijażu ułatwia zadanie. Wyobraź sobie, że codziennie wyglądasz jak ósmy cud świata, bez operacji plastycznych kuracji odchudzających, godzin spędzonych na siłowni i katowania się dietą, jedynie za pomocą pędzla i kilku kosmetyków.

kurs makijażu

Kurs makijażu uczy nie tylko doboru odpowiednich kosmetyków, ale również wybierania właściwych zestawień kolorystycznych. Jest to niezwykle przydatna umiejętność, którą można wykorzystać już w sklepie podczas wyboru kosmetyków. Nauka makijażu zaczyna się od przygotowania cery. Wyboru odpowiedniego środka nawilżającego lub w razie potrzeby natłuszczającego. Następnie dobrania bazy, która ukryje niedoskonałości, wyrówna koloryt i będzie podłożem do kosmetyków kolorowych.

Nauka makijażu pozwoli dobrać pokład w odpowiednim odcieniu, idealnie dopasowanym do skóry, a przy okazji spełniający konkretne zadania: krycie, rozświetlanie lub odświeżanie cery. Na podkład stosuje się puder, bronzer i róż. Są to kosmetyki zazwyczaj używane nieprawidłowo i często nie wykorzystuje się wszystkich możliwości jakie posiadają. Kurs makijażu uczy jak przy pomocy pędzla i odpowiedniego bronzera wyszczuplić twarz, zwęzić nos, wyrównać proporcje twarzy, czy ukryć drugi podbródek. Taką wiedzę warto posiadać. Można powiedzieć, że bronzer to Photoshop na żywo. Na tak przygotowaną twarz nakłada się kolejne warstwy kolorowego makijażu, w zależności od oczekiwanych rezultatów.

Często kobiety mają dylemat: kredka do brwi, czy może cień? Ciemna kredka powiększa oko, czy może zmniejsza? Na wieczór będzie lepszy tusz  pogrubiający, czy wydłużający? A może sztuczne rzęsy? Usta jasne czy ciemne? Błyszczące, czy matowe? Co to jest właściwie ten „no make-up”. Te wszystkie i inne dylematy pozwolą rozwiać szkolenia kosmetyczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *