Dentysta-sadysta

dentysta mikroskop krakówStomatologia zachowawcza to trudna profesja, zresztą inne miasta nie jest tu żadnymi wyjątkami. Wie o tym nieomal każdy, kto choć raz miał do czynienia z dentystą. Kiedyś popularne było określenie „dentysta sadysta”. I jako popularne określenie zostało użyte przez jeden z zespołów w piosence.

Oczywiście, aby określenie utrwaliło się i zakorzeniło w świadomości ludzi, musiały być spełnione pewne warunki. Przede wszystkim musieli być dentyści, którzy tak znęcali się i maltretowali ludzi siedzących na fotelu dentystycznym, aż ludzie w formie odreagowania zaczęli używać określenia „dentysta sadysta”.

Oczywiście, dzisiaj stomatologia dysponuje o wiele lepszymi technikami leczenia niż 20 czy 30 lat temu. Zabiegi dentystyczne nie są już dzisiaj aż tak bolesne jak kiedyś. Dużo lepsze i skuteczniejsze są też środki przeciwbólowe używane przez dentystów do znieczulania. Pacjenci na fotelach czują się komfortowo i są wręcz zadowoleni z wizyty u stomatologa.

Standardem staje się np. leczenie kanałowe pod mikroskopem Kraków. Można zrobić rentgen zębów. Wiele gabinetów dentystycznych posiada rentgen. Pozwala to postawić właściwą diagnozę i wybrać najlepszą metodę leczenia zębów. Dentysta posiadający zdjęcie pojedynczego zęba, albo nawet zdjęcie panoramiczne całej szczęki jest ma większe możliwości diagnozy i mniejsze prawdopodobieństwo popełnienia błędu. Wykonanie takiego zdjęcia, nawet gdy jest nam ono potrzebne dla gabinetu prywatnego można wykonać na koszt NFZ. Nie jest to zatem przedsięwzięcie wielce kosztowne a może nam pozwolić na uniknięcie wielu nieprzyjemnych konsekwencji, zwłaszcza w leczeniu kanałowym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *