Bank krwi pępowinowej

Krew pępowinowa to krew, która zostaje w pępowinie po odczepieniu jej od dziecka. Taka krew bogata jest w tak zwane komórki macierzyste, które mają ogromny potencjał do namnażania się. Mają nieograniczone możliwości w tworzeniu wyspecjalizowanych komórek, tworzących tkanki. Wykorzystuje się je w medycynie przy odbudowie zniszczonych tkanek.

Dotychczas pobierano komórki macierzyste ze szpiku kości, ale niedawno zrozumiano, że krew pępowinowa jest lepszym ich źródłem. Wyróżnia się komórki totipotencjalne, czyli zdolne do wytworzenia całego organizmu, jak na przykład zygota. Kolejny rodzaj to komórki pluripotencjalne, które mają zdolność do przemienienia w mezodermę, ektodermę lub endodermę. Dodatkowo istnieją jeszcze komórki multipotencjalne i unipotencjalne.

Komórki macierzyste wykorzystywane są w leczeniu chorób, które cechują się ubytkiem komórek, jak na przykład białaczka. Bank krwi pępowinowej umożliwia Ci pobranie Twojej krwi pępowinowej, razem z pępowiną. Będą one bezpiecznie u nas przechowywane i krew pępowinowa będzie u nas dobrze pilnowana.

Przenosząc swoje komórki do banku, zabezpieczasz się przed ciężką chorobą, która może wydarzyć się w przyszłości Tobie, Twojemu dziecku lub komuś w Twojej rodzinie. Bank krwi pępowinowej umożliwia Ci przechowanie bezcennego ratunku życia za niewielką opłatą. Komórki macierzyste, które w normalnych warunkach są potwornie drogie, teraz mogą być Ci dostępne niemal za darmo. Skorzystaj z naszej oferty, jeśli chcesz zabezpieczyć swoją przyszłość.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *