5 rzeczy, które musisz mieć, zanim pojawi się niemowlę

Narodziny dziecka to wielki dzień dla całej rodziny – wszyscy są podekscytowani i z niecierpliwością oczekują, aż niemowlę pojawi się w domu. Ale małe dzieci są bardzo delikatne przez co wymagają niezwykle troskliwej opieki. Jako rodzic musisz zadbać o to, by Twoja pociecha miała wszystko, co niezbędne. Jednak nie powinieneś przy tym zapominać o swoim komforcie, czyli o rzeczach, które znacznie ułatwią Ci opiekę nad noworodkiem. Zobacz, co warto kupić, aby ograniczyć stres i cieszyć się nowym członkiem rodziny!

Rożek dla niemowląt
Rożki dla niemowląt to rzecz absolutnie niezbędna, o której nie możesz zapomnieć podczas kompletowania dziecięcej wyprawki. Jest bardzo użyteczny, kiedy chcesz uśpić albo nakarmić swoje dziecko. Ze względu na kształt rożek dla niemowląt przypomina im warunki, w jakich przebywały podczas ciąży, zapewniając tym samym komfort i bezpieczeństwo.

Zasłony dziecięce
Oczka noworodka są niezwykle delikatne. Choć dziecko powinno mieć kontakt z naturalnym światłem, to podczas snu i o poranku niekoniecznie jest to wskazane – zbyt ostre światło może razić niemowlę, co skończy się płaczem i niezadowoleniem obydwu stron. Dlatego w pokoju powinieneś zainstalować zasłony dziecięce. Dadzą Ci kontrolę nad światłem oraz pozwolą uniknąć zbędnych nerwów.

Niania elektroniczna
Niania elektroniczna to bardzo przydatna rzecz, kiedy chcesz w ciągu dnia znaleźć chwilę dla siebie albo po prostu nie możesz ciągle przebywać w tym samym pokoju, co Twoje dziecko. Dzięki niani zawsze usłyszysz, kiedy będzie się działo coś złego i szybko zareagujesz. Ale pamiętaj, że nawet mając elektroniczną nianię, musisz czasem zajrzeć do pokoju, aby upewnić się, że wszystko jest w porządku.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *